Lidhje

Kosovë, përgëzime për Kurban Bajramin


Kosove, Kurban Bajrami
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Në Kosovë autoritetet fetare e politike kanë këmbyer përgëzime me rastin e Kurban Bajramit. Në urimet e tyre, vihet theksi tek thirrjet për solidaritet, tolerancë e mirëkuptim ndërmjet njerëzve dhe besimeve.

Ky mesazh është përcjellë sot edhe në urimin e zëvendës kryetari i kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Reshat ef. Mexhidi.

Kosove, Kurban Bajrami
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

XS
SM
MD
LG