Lidhje

Kosovë, projektligj për të penguar fonde për terrorizmin


Kosovë, financimi i terrorizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Në Kosovë, parlamenti miratoi në parim projektligjin për parandalimin e pastrimit të parave dhe luftimin e financimit të terrorizmit. Autoritetet thanë se ky projektligj lidhet ngushtë me programin e qeverisë për vitet 2015-2018 për luftimin e terrorizmit. Kosova është pjesë edhe koalicionit ndërkombëtar për luftimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit, ndërsa është përballur me dukurinë e përfshirjes së qytetarëve të saj në konfliktet në Lindjen e Mesme.

Kosovë, financimi i terrorizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

XS
SM
MD
LG