Lidhje

Gratë nga Kosova dhe ISIS


Grate nga Kosova dhe ISIS
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Në Prishtinë, kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra ka publikuar një hulumtim lidhur me përfshirjen e grave nga Kosova në Shtetin Islamik. Në hulumtim thuhet se 42 gra nga Kosova deri më tani kanë shkuar në luftën e Sirisë, numër ky më i lartë për rajonin e Ballkanit. Pjesa lindore e Kosovës prinë për nga numri më i madh i femrave që janë bashkuar me Shtetin Islamik ndërsa të gjeturat flasin që një femër nga Kosova udhëheq kampet e grave në Siri. ​

Grate nga Kosova dhe ISIS
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

XS
SM
MD
LG