Lidhje

Problemi i korrupsionit në Kosovë


Kosove, problemi i korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile thonë se mos konfiskimi i pasurisë se përfituar në mënyre të paligjshme, mbetet një ndër sfidat kryesore për të luftuar dhe parandaluar korrupsionin. Sipas tyre hulumtimet e kryera nëpër vite tregojnë se nuk ka rezultate në këtë proces. Sipas tyre këtë gjë e pengon edhe ligji i cili është përshtatur për të mbrojtur personat e politikës që janë pasuruar në mënyrë të paligjshme.

Kosove, problemi i korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG