Lidhje

Kosovë, 7 vjetori i Kushtetutës


7-vjetori i Kushtetutes se Kosoves
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Në Kosovë, autoritetet më të larta të vendit thanë sot se Kushtetuta e Kosovës është një akt i bazuar në parimet e lirisë, paqes dhe të demokracisë, që i ka hapur rrugën e zhvillimit të shtetit të Kosovës me standardet më të larta evropiane. Me rastin e shtatë vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Kosovës, opozita ndërkaq i kritikoi institucionet për mos zbatimin e kushtetutës dhe shkeljen e saj për qëllime politike.

7-vjetori i Kushtetutes se Kosoves
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG