Lidhje

Kosovë, reagime për çmimin e energjisë


Në Kosovë, shoqëria civile dhe bizneset kanë kundërshtuar ngritjen e çmimit të energjisë elektrike. Ata tërheqin vërejtjen se kjo ndikon në sektorin prodhues dhe në tërheqjen e investimeve të huaja që vlerësohen shumë të rëndësishme për rimëkëmbjen ekonomike të vendi më të varfër në Evropë. Ata paralajmëruan edhe marrjen e masave të ndryshme për të kundërshtuar këtë rritje.

Kosovë, reagime për rritjen e çmimit të energjisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

XS
SM
MD
LG