Lidhje

Kosovë: Opozita, mocione për të penguar idetë për ndryshim kufijsh


Kosovë: Opozita me mocione për të penguar idetë për ndryshim të kufijve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Kosovë: Opozita me mocione për të penguar idetë për ndryshim të kufijve

Udhëheqësit e Kosovës ndodhen në New York ku po zhvillohen punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Presidenti Hashim Thaçi para udhëtimit kishte thënë se synon që idenë e tij për korrigjim të kufirit me Serbinë ta prezantojë para administratës amerikane. Por ideja e tij po e kundërshtohet nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe opozita në Kosovë, e cila paralajmëron protesta e mocione për rrëzimin e qeverisë si mënyrë për të penguar idetë e presidentit për ndryshim të kufijve.

Kosovë: Opozita me mocione për të penguar idetë për ndryshim të kufijve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG