Lidhje

Ditë e qetë në Prishtinë

  • Leonat Shehu

Në Prishtinë, sot ishte ditë e qetë pas protestave të së mërkurës që lanë pas vetes 13 të lënduar, 22 të arrestuar dhe shumë dëme materiale. Partitë opozitare thanë se do të vazhdojnë kundërshtimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë e Malin e Zi ndërsa bënë thirrje që të ndalen arrestimet e deputetëve. Dhunën e ushtruar gjatë protestave së djeshme ndërkaq e kanë dënuar ambasadat e vendeve kryesore euro-perëndimore, të cilët thanë se dhuna politike është e papranueshme dhe dëmton interesat e qytetarëve të Kosovës dhe pozitën ndërkombëtar.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG