Lidhje

Ditë e qetë në Prishtinë


Gjendje e qetë në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Në Prishtinë, sot ishte ditë e qetë pas protestave të së mërkurës që lanë pas vetes 13 të lënduar, 22 të arrestuar dhe shumë dëme materiale. Partitë opozitare thanë se do të vazhdojnë kundërshtimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë e Malin e Zi ndërsa bënë thirrje që të ndalen arrestimet e deputetëve. Dhunën e ushtruar gjatë protestave së djeshme ndërkaq e kanë dënuar ambasadat e vendeve kryesore euro-perëndimore, të cilët thanë se dhuna politike është e papranueshme dhe dëmton interesat e qytetarëve të Kosovës dhe pozitën ndërkombëtar.

Gjendje e qetë në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG