Lidhje

Kulla e fisit Doçi, në Lurë të Dibrës


Në zonën veriore të Shqipërisë gjenden një numër kullash të vjetra, dëshmi e mënyrës së jetesës së malësorëve, si dhe e historisë dhe qendresës së tyre gjatë shekujve. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në një nga këto kulla, atë të fisit Doçi, në Lurë të Dibrës.

Kulla e fisit Doçi, në Lurë të Dibrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG