Lidhje

Maqedoni: Masa kundër radikalizmit


Maqedoni: Masa për përfshirje në luftra të huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Maqedoni: Masa për përfshirje në luftra të huaja

Ndryshimet në kodin penal të Maqedonisë, që pritet të bëhen së shpejti, parashikojnë masa të rrepta për pjesëmarrësit, nxitësit dhe organizatorët e shkuarjes nëpër konflikte të armatosura nëpër vende të huaja. Dënimet më të vogla do të jenë nga katër, dhe pesë vjet burg. Aktualisht, mendohet të jenë dhjetra shtetas të Maqedonisë, kryesisht shqiptarë, që po marin pjesë në luftën e Sirisë.

Maqedoni: Masa për përfshirje në luftra të huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG