Lidhje

Zaev: Kabineti, gati brenda javës

  • Isak Ramadani

Në Maqedoni, Zoran Zaev i cili ka marrë tashmë mandatin për formimin e qeverisë, parashikon që kabineti i ri të jetë gati brenda fundjavës. Kryeministrit të mandatuar i mbeten më pak se dy javë afat për dorëzimin në parlament të programit qeveritar dhe propozimin mbi përbërjen e re të qeverisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG