Lidhje

Malësi e Madhe: përkujtohet kryengritja antiosmane e vitit 1911

  • Pëllumb Sulo

Në Hot të Malësisë së Madhe u përkujtua sot Kryengritja antiosmane e vitit 1911, e udhëhequr nga Ded Gjon Luli. Në përkujtimin të ngjarjes morën pjesë banorë të Malësisë së Madhe nga Shqipëria dhe Mali i Zi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG