Lidhje

Maqedoni, Dimitriev para parlamentit


Maqedonia ka për herë të parë një qeveri të përkohshme, teknike. Kryeministri i ri, Emil Dimitriev, gjatë fjalimit në Parlament, tha se do të punojë për zgjedhje të drejta dhe demokratike dhe për vazhdimin e projekteve ekonomike të qeverisë së Nikolla Gruevskit. VMRO-ja dhe BDI-ja ngulin këmbë që zgjedhjet e parakohshme të mbahen më 24 prill, ndërsa Lidhja Social Demokrate ka paralajmëruar bojkotimin e tyre, nëse mbahen në këtë datë.

Dimitriev para parlamentit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG