Lidhje

Maqedoni, vazhdojnë debatet për listën


Debate për listën e Pres. Ivanov
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Vendimi i presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov për tërheqjen e pjesshme nga lista e të falurve të 22 personave, ka shkaktuar mjaft debate në Shkup, ndërsa edhe komuniteti ndërkombëtar e ka kritikuar vendimin. Ambasada amerikane në Shkup dhe zyrtarët në Bruksel thonë se nuk duhet të ketë drejtësi selektive dhe se vendimi për faljen e personave të dyshuar për manipulime zgjedhore dhe vepra të tjera penale duhet të tërhiqet plotësisht.

Debate për listën e Pres. Ivanov
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG