Lidhje

Pa rezultat zgjedhjet e komunave në Maqedoni


Drejtuesit e këshillave në Tetovë dhe Strugë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Në qytetet e Tetovës dhe Strugës ka qenë e pamundur të zgjidhen drejtuesit e Këshillave të komunave që nga përfundimi i procesit zgjedhor. Partitë shqiptare kanë shumicën e anëtarëve të Këshillave, por nuk po arrijnë dot marrëveshje për mbështetje reciproke, megjithëse kryetarët e komunave thonë se nuk kanë pengesa për të ushtruar veprimtarinë e tyre. Korrespondenti Isak Ramadani na ka dërguar këtë kronikë.

Drejtuesit e këshillave në Tetovë dhe Strugë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
XS
SM
MD
LG