Lidhje

Masakra e Tivarit


Masakra e Tivarit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Shqiptarët në Mal të Zi, gjatë këtij viti, shënuan në forma të ndryshme 70 vjetorin e tragjedisë kombëtare e njohur si “Masakra e Tivarit”. Subjektet politike shqiptare, shoqëria civile dhe intelektualët kërkuan angazhimin institucional për ndriçimin e kësaj ngjarjeje të rëndë si dhe kërkuan vendosjen e një memoriali në vendin ku u ekzekutuan më se 5 mijë të rinj kosovarë, të cilët u mobilizuan në Luftën NacionalÇlirimtare gjatë vitit 1945.

Masakra e Tivarit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG