Lidhje

USAID për gjyqësorin në Kosovë


Ndihmës administratori i Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për zhvillim ndërkombëtar për Evropë dhe Euroazi, Thomas Melia tha se gjyqësori në Kosovë akoma nuk shihet si i pavarur apo i lirë nga ndikimi politik. Ai i bëri këto komente gjatë fillimit të programit të ri për fuqizimin e sektorit të drejtësisë në Kosovë. Përfaqësues vendas e ndërkombëtarë në Kosovë thanë se forcimi i sundimit të ligjit është çelësi kryesor për të arritur sukses Kosova.

USAID për gjyqësorin në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

XS
SM
MD
LG