Lidhje

Mali i Zi dhe NATO


Mali i Zi dhe NATO
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Mali i Zi pritet që deri në fund të këtij viti të marrë thirrjen për anëtarësim në Aleancën Ushtarake, u theksua në një tribunë të mbajtur në Ulqin me temën "Mali i Zi dhe integrimi në NATO". Në këtë tribunë folën ambasadori i Hungarisë dhe ambasadori i Shqipërisë në Mal të Zi , të cilët parqiten përvojat e shteteve të tyre në rrugëtimin drejt anëtarësimit në NATO si dhe theksuan rëndësinë e integrimeve për sigurinë e përgjithshme në rajon.

Mali i Zi dhe NATO
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG