Lidhje

Negociatat mes Malit të Zi dhe NATO-s


Mali i Zi dhe NATO
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Dy muaj pasi Mali i Zi mori ftesën për anëtarësim në NATO, nisen negociatat ku në to janë përfshirë aspekte të ndyshme politike, ushtarake dhe ligjore. Negociatat e NATO-s me Malin e Zi është duke i drejtuar ndihmësekretari i përgjithshëm i NATO-S, Teri Stamatopulos, i cili theksoi se me anëtarësimin e Malit të Zi në Aleancën ushtarake do të forcohet siguria në rajon. Negociatat priten të mbyllen deri në fund të prillit.

Mali i Zi dhe NATO
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

XS
SM
MD
LG