Lidhje

Mustafa: Përmirësim në mjedisin për aktivitet biznesi


Në Kosovë, kryeministri Isa Mustafa tha se gjatë gjashtë muajve të parë të këtij viti është shënuar përparim në përmirësimin e mjedisit të zhvillimit të biznesit dhe tërheqjen e investimeve të huaja, që sipas tij janë shumfishuar në krahasim me një vit më parë. Ai tha se përparësi e punës së tij vazhdon të jetë krijimi i vendeve të reja të punës, por kjo sipas tij kërkon kohë. Njohës të zhvillimeve ekonomike thonë se qeveria deri tani ka bërë shumë pak në përmirësimin e gjendjes ekonomike që sipas tyre po vazhdon të përballet me ulje të ritmit të zhvillimit dhe rritje të papunësisë.

Ekonomia e Kosoves
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

XS
SM
MD
LG