Lidhje

Maqedonia e zhgënjyer nga takimi i NATO-s

  • Isak Ramadani

Takimi i nivelit të lartë të Natos në Çikago është vlerësuar si dështim për Maqedoninë.

Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ndjehet i zhgenjyer për shkak të mungesës së ftesës për antarësimin e vendit në Aleancë, ndërkohë që një pjesë e partive opozitare kërkojnë zgjedhje të parakohshme.

Megjithëse autoritetet qeveritare dhe opozita ishin të vetëdijshme se nuk do të ketë zgjerim të Natos, takimi i Çikagos po nxit debate politike në Shkup.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG