Lidhje

10 vjetori i lumnimit të Nënë Terezës


Si sot 10 vjet më parë, Papa Gjon Pali II lumnoi Nënë Terezën, bamirësen e njohur me origjinë shqiptare, fituesen e çmimit Nobël. Kjo ditë festohet me nderime edhe në Shqipëri, ku Motrat e Nënë Terezës kanë hapur disa shtëpi bamirësie. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte sot në shtëpinë e parë që Nënë Tereza ngriti në Shqipëri në ndihmë të fëmijëve të braktisur dhe të sëmurë.
10 vjetori i lumnimit te Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
XS
SM
MD
LG