Lidhje

Kosovë, 1 maji dhe papunësia


Një maji, dita e punëtorëve, shënohet edhe në Kosovë, por pa ndonjë veprimtari sindikaliste. Kjo festë e gjen Kosovën me një shkallë të lartë të papunësisë. Të dhënat e fundit flasin për rreth 270 mijë të regjistruar si të papunë. Por shifrat ende nuk janë të plota dhe kjo ka bërë që vlerësimet të jenë të ndryshme.

Kosovë, 1 maji dhe papunësia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG