Lidhje

Përsëri tensione në Përmet


Permet
Permet
Tensionet janë shfaqur sërish sot në qytetin e Përmetit ku besimtarët orthodoksë janë futur forcërisht në mjediset e Pallatit të Kulturës. Ky Pallat iu rikthye Bashkisë së qytetit pak ditë më parë dhe ruhej me polici private. Pallati i Kultures prej disa vitesh shërbente si Kishë. Burimet lokale thane se shumë prej besimtarëve kishin mbërritur në qytet nga zonat e tjera dhe gjatë përplasjeve me policinë private pati lëndime të lehta.

Tensionet në Përmet
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00
XS
SM
MD
LG