Lidhje

Kryeministri Rama në Prishtinë


Rama në Prishtinë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Në Kosovë, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha se shqiptarët nuk do ta shkelin fjalën e lidhur me Amerikën dhe Evropën për ta kryer bashkimin kombëtar si kulmim, përveç se si kulmim të bashkimit shpirtëror, ekonomik dhe shoqëror me Bashkimin Evropian. Ai i bëri këto komente gjatë zbulimit të shtatores së Ismail Qemalit, që njihet si babai i pavarësisë së Shqipërisë, në një nga sheshet e Prishtinës.

Rama në Prishtinë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG