Lidhje

Diskutim mbi normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi


Marrëdhëniet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Deputetët e parlamentit të Kosovës dhe ata të Serbisë, diskutuan sot në Prishtinë procesin e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet të dyja palëve. Në një tryezë të organizuar nga Këshilli për qeverisje gjithëpërfshirëse, ndonëse me qëndrime të kundërta sa i përket statusit të Kosovës, deputetët thanë se bisedimet ndërmjet qeverive në procesin e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, nuk janë të mjaftueshme për tejkalimin e dallimeve të thella ndërmjet të dyja palëve.

Marrëdhëniet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG