Lidhje

Rendi në zonat e banuara nga pakica greke në Shqipëri


Disa dhjetëra banorë të komunave ku jetojnë anëtarë të pakicës greke në Gjirokastër reaguan sot ndaj problemeve që kanë me rendin dhe sigurinë në zonat e tyre. Gjatë një takimi me Deputetin e Zonës Vangjel Tavo banorët thanë se kohëve të fundit janë shtuar rastet e vjedhjeve në shtëpitë dhe pronat e tyre. Policia e Gjirokastrës njoftoi sot se arrestoi tre të rinj lidhur me një seri vjedhjesh në këtë zonë.
Rendi në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
XS
SM
MD
LG