Lidhje

Beogradi, Shkupi: Përfaqësi të përbashkëta diplomatike


Daçiç, vizitë në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Zëvendëskryeministri i Serbisë Ivica Daçiç, i cili është dhe ministër i Punëve të Jashtme, ishte sot për vizitë në Shkup, ku u nënshkrua një marrëveshje për shfrytëzimin e përbashkët të ambasadave dhe përfaqësive diplomatike të dy shteteve nëpër botë. Zyrtarët e dy vendeve fqinje thonë se kjo bëhet për arsye financiare, ndërsa ende nuk është saktësuar se në cilat vende do të realizohet kjo.

Daçiç, vizitë në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG