Lidhje

Jo me vrap, por me hedhje drejt finishit


Atletja nga ishujt Bahamas, Shaunae Miller, në metrin e fundt të garës, u hodh, me plotë kuptin e fjalës sikur të ishte në garë noti për të prekur e para finishin, dhe arriti të marrë medaljen e artë me një ndryshim tepër të vogël në kohë duke fituar ndaj yllit të atletikës amerikane Allyson Felix.

Pas hedhjes, Miller shënoi kohën 49 sekonda e 44 të qindat.Amerikania Felix ishte vetëm 6 të qindtat e sekondës më pas, duke u ngushëlluar me vendin e dytë dhe medalja e argjendë.

Megjithatë atletja nga Kalifornia, Allyson Felix, gjatë karrierës së saj mban 7 medalje në 4 lojra olimpike, më shumë se çdo sportiste tjetër amerikane e garave të atletikës.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG