Lidhje

Shkodër: Vullnetarët në mbrojtje të kafshëve të rrugës


Shkodër: Vullnetarët në mbrojtje të kafshëve të rrugës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Një grup të rinjsh vullnetarë në qytetin e Shkodrës po punojnë për mbrojtjen dhe trajtimin e kafshëve të rrugës, të cilët jane shtuar shumë në qytetet e Shqipërisë, duke rrezikuar shëndetin e banorëve. Për disa vite, autoritetet vendore kanë urdhëruar vrasjen e tyre, por së fundmi, pas reagimit të shoqatave që merren me mbrojtjen e kafshëve, njësitë vendore po bashkëpunojnë për një trajtim ndryshe të kafshëve të rrugës.

Shkodër: Vullnetarët në mbrojtje të kafshëve të rrugës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

XS
SM
MD
LG