Lidhje

Ahmeti: Vetëvendosje kundër marrëveshjes Kosovë-Serbi


Për të biseduar lidhur me disa zhvillime më të fundit në Kosovë, në studion e Ditarit ishte i ftuar për një intervistë Nënkryetari i Lëvizjes Vetëevendosje, Shpend Ahmeti. Zoti Ahmeti tha se grupi i tij i kundërshton arrestimet e ish-luftëtarëve të UÇK-së, sepse ky veprim ve shenjën e barazimit mes luftës së drejtë të shqiptarëve me atë të agresorëve serbë. Ai kritikoi marrëveshjen e arritur mes Prishtinës dhe Beogradit për normalizimin e marrëdhënieve mes të dy vendeve dhe tha se partia e tij do të vazhdojë ta kundërshtojë atë në Parlamentin e Kosovës, si një marrëveshje prej së cilës Serbia ka përfitime, por jo Kosova.

Intervistë me z. Shpend Ahmeti, Vetëvendosje
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00
XS
SM
MD
LG