Lidhje

Shqipëri, bashkëpunim mes universiteteve dhe tregut të punës


Shqipëri, universitetet dhe tregu i punës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Shqipëri, universitetet dhe tregu i punës

Në Shqipëri, universitetet e vogla, por me traditë, po synojnë kohët e fundit të forcojnë bashkëpunimin me sektorët e punësimit. Në Gjirokastër ky bashkpëpunim po shfaqet në degët universitare që kanë filluar të kenë më shumë treg pune siç janë turizmi, biznesi dhe infermieria.

Shqipëri, universitetet dhe tregu i punës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG