Lidhje

Revistat shqiptare ne Mal te Zi


Për të ruajtur traditat në fushën e gjuhës dhe kulturës, shqiptarët në Republikën e Malit të Zi nxjerrin një numër revistash letrare dhe kulturore, ku japin kontribut, jo vetëm krijues shqiptarë në Mal të Zi, por edhe ata në Kosovë, Shqipëri dhe diasporë. Disa drejtues të këtyre revistave i thanë Zërit të Amerikës se kanë nevojë për mbështetje nga Shqipëria dhe nga Kosova.
Shtypi shqiptar në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00
XS
SM
MD
LG