Lidhje

17-vjeçarja e paralizuar ëndërron të bëhet psikologe


17-vjeçarja e paralizuar ëndërron të bëhet psikologe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

17-vjeçarja Xhesika Frroku është nxënëse e shkollës së mesme në bashkinë e Vaut të Dejës. Rreth një vit më parë, papritmas ajo e gjeti veten të paralizuar dhe në një karrocë me rrota. Por, kjo nuk e pengoi Xhesikan të vazhdonte shkollën, me ëndrrën për të vazhduar studimet universitare për psikologji, që një ditë të mbështesë njerëz me aftësi të kufizuara, të cilët ndeshen me sfida të ngjashme si ajo vetë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG