Lidhje

Majami, Historia e Allison Norlandit


Në fillim të këtij viti, gazetarët e Zërit të Amerikës, Chris Simkins dhe Jeff Swicord ndërmorën një projekt të posaçëm njëvjeçar për të dokumentuar krizën e opioideve në Shtetet e Bashkuara, në fjalët e vetë amerikanëve që vuajnë nga kjo epidemi. Rezultati është një seri e quajtur “Të jetosh makthin e krizës së opioideve në Amerikë”. Në këtë episod do t’ju çojmë në Majami, ku njihemi me Allison Norlandin, që sapo ka dale nga një qendër rehabilitimi dhe po përpiqet të mos bëhet përsëri pre e drogës.

Majami, Historia e Allison Norlandit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG