Lidhje

Ditari - Studiuesja Amy: Shqipëria nuk e ka arritur përballjen morale me krimet e komunizmit


Ditari - Studiuesja Amy: Shqipëria nuk e ka arritur përballjen morale me krimet e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Studiuesja amerikane Lori Amy thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se Shqipëria nuk e ka arritur ende përballjen morale me krimet e komunizmit. Federata Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara shënon 110 vjetorit të themelimit. Në Shqipëri, autoritet nisin procedurat për të përfshirë lumin Vjosa dhe degët e tij në kategorinë e një parku kombëtar.

XS
SM
MD
LG