Lidhje

Ekipet e kërkim shpëtimit nxorrën sot nga rrënojat 5 persona në Thumanë


Thumana, një nga zonat më të dëmtuara nga tërmeti
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00

Thumana, një nga zonat më të dëmtuara nga tërmeti

Thumana është një nga zonat më të dëmtuara nga tërmeti i mëngjesit të së martes. Qindra banesa janë shkaterruar, ndërsa numri i viktimave vahdon të rritet. Ekipet e kërkim shpëtimit nxorrën sot nga rrënojat 5 persona, ndërsa vazhdon puna pandërpreje për kerkimin e të mbijetuarve. Ajo që vihet re edhe gjatë ditës se sotme është solidariteti i gjërë i shqiptarëve, brenda dhe jashtë vendit, me banorët e Thumanës.

Korrespondenti i Zerit te Amerikes, Pellumb Sulo, ishte edhe sot në Thumanë ku pçrgatiti reportazhin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG